Blog

Sturmey Archer znaczy niezawodnie27 marca 2017

Z marką Sturmey Archer jesteśmy związani od dawna. W naszym sklepie produkty tej firmy obecne są od początku w 2006 roku na Różanej.

Zawsze podobała nam się idea prostej, niezawodnej konstrukcji, która nie zmienia się co sezon bez potrzeby. I którą można naprawić. Mimo różnych zmian, zarówno w firmie Sturmey Archer jak i w naszej, sprawy nadal kręcą się po staremu. Sturmey oferuje piasty wielobiegowe do rowerów miejskich, wciąż produkowane i dostępne są części zamienne do współczesnych i starszych modeli a my nadal naprawiamy i sprzedajemy te produkty. czytaj dalej »

Rowery Cossack 201728 lutego 2017

Cześć. Większość z odwiedzających nasz sklep zna już markę Cossack. Rowery tej firmy możecie kupić u nas od kilku sezonów. W tym roku ten polski producent przygotował dla Was sporo nowości.

Cossack to przede wszystkim trwałe i niezawodne rowery miejskie. Zbudowane z trwałych i niezawodnych podzespołów, dobrze dobranych i dopasowanych do charakteru roweru. Firma w ostatnich latach odważniej korzystała z palety barw, dzięki czemu łatwiej znaleźć odpowiedni rower w wymarzonym kolorze.

Aktualną ofertę rowerów Cossack znajdziecie na stronach naszego sklepu internetowego.

Pełną gamę rowerów Coassack znajdziecie w katalogu. Jako autoryzowany dystrybutor tej marki możemy sprowadzić każdy rower tej firmy, którego akurat nie ma w naszym sklepie.

Happy Birthday Pashley!22 września 2016

logo-pashley-round-90250Nasza ulubiona marka rowerów obchodzi swoje święto. Pashley Cycles kończy 90 lat! Założona w 1926 roku w Anglii firma nieprzerwanie produkuje rowery zachowując własny styl i kultywując dobrą tradycję. Pozwólcie, że pokażemy Wam co oferowała firma na przestrzeni lat i wyglądają nowe propozycje przygotowane specjalnie na dziewięćdziesięciolecie firmy.

czytaj dalej »

Na majówkę29 kwietnia 2014

jest wiosnaAni się obejrzeliśmy a zaczął się sezon. Wyjątkowo ciepły kwiecień wypędził wszystkich rowerzystów z domów. Już w marcu czuć było pierwsze powiewy wiosny. Bardzo nas to cieszy.

W tym sezonie dołączyły do naszej oferty rowery polskiej firmy Cossack. Cieszą się dużą popularnością oraz naszą sympatią. „Cossacki” są ładne, lekkie i porządnie wykonane. Za około 1,5tys zł rower ma aluminiową ramę, pełne oświetlenie zasilane prądnicą w przednim kole, trzybiegową piastę Shimano Nexus, wygodne siodło Drifter, opony Schwalbe z odblaskowymi paskami i bardzo ładny kosz wiklinowy z wkładką. Mamy je w kilkunastu wersjach modeli i kolorów. Zapraszamy na jazdy próbne:) czytaj dalej »

Trochę informatyki16 marca 2014

01Od czasu do czasu zdarza się, że Klienci sklepu internetowego mają kłopot z wyświetleniem zdjęć na karcie produktów. Postanowiliśmy rozgryźć problem i oto, do czego się dokopaliśmy.

Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze używany przez nas silnik sklepu umożliwia powiększenie zdjęcia po najechaniu na nie myszką. Używa do tego skryptu, który nie w każdym komputerze jest włączony czy nawet zainstalowany. Ponieważ nie mamy możliwości zmiany sposobu wyświetlania zdjęć prośba do Was: sprawdźcie, czy java jest zainstalowana i włączona. czytaj dalej »

Sezon tuż tuż!03 marca 2014

sezon2014Zima była całkiem łaskawa i w sezon wchodzimy już rozpędzeni. Nowe rowery sprzedawały się w styczniu i lutym. Śniegu było niewiele, więc także serwis miał sporo zajęć w okresie zimowym, który zwykle jest przeznaczony na prace porządkowe i organizacyjne. Albo wyburzanie ścian:)

Trochę pozmienialiśmy już, trochę zmieniamy nadal. Będziemy w tym roku dysponować jeszcze większą powierzchnią przeznaczoną na prezentację rowerów. Co, gdzie i jak będzie można zobaczyć na miejscu zapewne w najbliższych dniach.

Serwis przenosi się na Różaną ale później niż planowaliśmy, bo dopiero od 1 kwietnia. Do tego czasu działamy na Wiktorskiej. Kolejek nie ma, rowery odbierane są średnio dwa dni po zgłoszeniu się do serwisu. Zaplatamy koła, serwisujemy piasty wielobiegowe, malujemy rowery – wszystko powoli nabiera wiosennego rozpędu. Lada chwila otworzymy też w soboty – info wkrótce.

Przerwa świąteczna w milou.18 grudnia 2013

lampkiW tym roku w milou przerwa świąteczna będzie trwała od 24 grudnia do 2 stycznia 2014. Pracujemy normalnie w poniedziałek, 23 grudnia. W Wigilię oraz w piątek 27 grudnia a także 30, 31 grudnia i 1 stycznia sklep i serwis rowerowy Milou będą zamknięte.

Zapraszamy we czwartek 2 stycznia.

Książka My, rowerzyści z Warszawy do nabycia w Milou.02 grudnia 2013

Książkowa publikacja autorstwa Magdaleny Stopy portretująca środowisko warszawskich rowerzystów. Powstała m.in. dzięki programowi społecznych dotacji Wspieraj Kulturę. Mieliśmy przyjemność kibicować jej powstaniu. Teraz mamy zaszczyt zaoferować ją Wam.

myroJest to zapis rozmów z kilkudziesięcioma rowerzystami, animującymi warszawskie środowisko. To ludzie pełni niekonwencjonalnych pomysłów, przecierający nowe szlaki, zaskakująco optymistyczni. Większość z nich korzysta z roweru przez cały rok, bez względu na pogodę. Uważają, że jest wyjątkowym wynalazkiem, który nie tylko zmienia człowieka, aktywizuje go życiowo, ale staje się też narzędziem poważnych przemian społecznych. W XIX wieku przyczynił się do emancypacji kobiet, dziś wpływa na poprawę życia w wielkich miastach. czytaj dalej »

Przerwa zimowa na Różanej15 października 2013

s14343Kończy się powoli sezon rowerowy ale sezon serwisowy trwa u nas cały rok. Mamy mniej napraw bieżących a przez to więcej czasu na dopieszczanie, malowanie i inne koncepcyjne zajęcia.  Jeśli chcecie mieć gotowy rower na przyszły sezon i uniknąć wiosennych kolejek w serwisie – zapraszamy teraz. Taniej i szybciej.

W miesiącach zimowych nasz serwis na Różanej będzie zamknięty.  Pojawiamy się tam jeszcze do końca października. Wracamy prawdopodobnie od początku marca Natomiast przez całą zimę działamy serwisowo na Wiktorskiej.  Można wpadać do nas bez zapowiedzi. Od listopada zmienią się też nieco nasze godziny urzędowania na Wiktorskiej. Dokładny rozkład jazdy ukaże się niebawem.

Wrzesień z warsztatami rozpoczęty10 września 2013

warsztaty5Pierwszy odcinek specjalnych warsztatów dla dzieci za nami. Pan Milou wyszedł z ukrycia i pokazał swoją twarz. Portret z wielkim bagażem w przyczepce wykonany. Pogubione podczas przeprowadzki przedmioty odnalezione. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Kolejny odcinek zatytułowany „Zagadka na Mokotowie” już w najbliższą niedzielę o 12. Szczegóły tutaj. Zapraszamy!

Korzystając z okazji gorąco dziękujemy Domowi Spotkań z Historią za wypożyczenie super maszyny do robienia przypinek. Z jej pomocą podczas ostatnich zajęć uczestnicy wykonali wspaniałe odznaki cyklistów.

150cm dla rowerzysty – przyłączamy się19 sierpnia 2013

150cmOd dziś naklejki z logotypem „150 cm dla rowerzysty” możecie za darmo dostać także u nas. Czekają w sklepie na Wiktorskiej 89 oraz punkcie serwisowym przy Różanej 23. Wpadajcie!

Akcja „150 cm dla rowerzysty” to kampania edukacyjna mająca pokazać jak ważna jest odległość samochodu od wyprzedzanego roweru. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach, zwiększenie komfortu rowerzystów oraz uświadomienie kierowców jak ważna jest odległość od wyprzedzanych rowerzystów.

 

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie www.150cm.pl oraz profilu fb kampanii.

Święto Cykliczne 2013 – wrażenia12 czerwca 2013

sc9Tegoroczne Święto Cykliczne za nami. Pogoda nie bardzo chciała współpracować, ale biorąc pod uwagę, co się działo w różnych cześciach miasta, potraktowała nas całkiem życzliwie. Gwałtowne burze, gradobicia i intensywne deszcze przemykały przede wszystkim w tle. Nie odstraszyły wszystkich warszawskich rowerzystów. czytaj dalej »

Święto Cykliczne 201304 czerwca 2013

swieto_panoZapraszamy wszystkich rowerzystów na Święto Cykliczne. Impreza odbywa się na Ursynowie ( przed Urzędem Dzielnicy Ursynów) w niedzielę, 9 czerwca 2013 w godzinach 13-17. Będziemy tam ze swoim stoiskiem. Będziecie mogli na miejscu – u nas oraz na głównej scenie – przetestować rozmaite rodzaje zapięć rowerowych. Można je ciąć, psuć i łamać. Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w wyborze odpowiedniego dla siebie rozwiązania. czytaj dalej »

Na Wiktorskiej sezon w pełni.21 maja 2013

bzybzyNa Wiktorskiej wiosna w pełni a w sklepie szczyt sezonu rowerowego. Wielu Klientów postanowiło kupić nowy rower z czego bardzo się cieszymy. Nasi kontrahenci z trudem nadążają z dostawami:) Stale rozszerzamy ofertę nowych rowerów – mamy już ponad 120 modeli. Do tego wciąż pojawiają się rowery używane. czytaj dalej »

W Milou używamy ciasteczek04 kwietnia 2013

ciasteczkaNiedawno pojawił się wymóg informowania odwiedzających strony internetowe osób o fakcie używania ciasteczek. Czujemy się w obowiązku przyznać, że my też ich używamy. Najczęściej pochodzą z pobliskiego sklepiku „u Roberta”. Zdarza się jednak coś lepszego jak te na zdjęciu czytaj dalej »