Sturmey Archer

sturmey_archer_pano

Firma Milou.pl jest autoryzowanym dealerem produktów Sturmey Archer. W swojej ofercie mamy części rowerowe tej firmy czyli przede wszystkim :

 

  •     piasty rowerowe do rowerów miejskich w tym wielobiegowe piasty z hamulce lub bez
  •     osprzęt do piast wielobiegowych czyli manetki, linki i łańcuszki oraz cały drobny osprzęt do nich
  •     piasty do rowerów singlespeed, ostre koło i torowych
  •     korby rowerowe i tryby do nich a także zębatki do piast.

Używając komponentów tej firmy przez wiele sezonów przekonaliśmy się, że z powodzeniem radzą sobie w rowerach miejskich. W swojej ofercie mamy kilkanaście piast wielobiegowych tej firmy z powodzeniem używanych w rowerach miejskich m. in firmy Pashley. To trwałe, niezawodne piasty oferujące szeroki zakres przełożeń i różne konfiguracje hamulców. Do piast tej firmy mamy komplet części zamiennych oraz akcesoria takie jak wymienne zębatki, manetki, linki, nakrętki i podkładki w oryginalnych, calowych rozmiarach. Jesteśmy w stałym kontakcie z europejskim dystrybutorem marki Sturmey Archer.

 

Spodobała nam się ta wyspiarska tradycja i solidność dlatego z czasem stale rozszerzaliśmy ofertę produktów tej marki. Obecnie są to oprócz piast do rowerów miejskich także części do rowerów typu fixedgear / singelspeed czyli ostre koło. Sturmey Archer oferuje starannie wykonane piasty i korby do takich rowerów.

 

Historia: Działająca na rynku rowerowym od 1902 roku firma została założona w angielskim Nottingham przez Henry Sturmeya i Jamesa Archera.Już od wczesnych lat dało się zauważyć innowacyjne podejście do projektowania i produkcji części rowerowych. W roku 1904 firma miała w ofercie kilka różnych modeli piast wielobiegowych a w 1907 motocykl ze skrzynią biegów Archera. Do wybuchu drugiej wojny światowej powstały w pracowniach projektowych piasty z hamulcami bębnowymi, piasty z trzema i czterema biegami czy piasty z wbudowanymi prądnicami. Firma inwestowała także w dział sportowy m.in w wyścig na 100 mil.

 

m_logo_sa

W okresie powojennym, kiedy brytyjska gospodarka z produkcji militarnej przestawiała się na konsumpcyjną produkty z Nottingham pojawiły się w bardzo wielu rowerach zachodniej Europy. Także i w Polsce można było je spotkać głównie w produkowanych na eksport składakach Rometu pod nazwą Uniwersal.

W 2000 roku Sturmey Archer został wykupiony przez Sun Race a produkcja przeniesiona do Azji. Jednak ponad stuletnia tradycja firmy zobowiązuje nowych właścicieli do innowacyjnego podejścia i oryginalne podejście do projektowania i produkcji zostało zachowane.

Produkty Sturmey Archer znajdziesz w naszym sklepie internetowym.