Jakie mamy rowery

jakie_mamy_pano

Rower miejski to określenie obszerne. Może dotyczyć stylowej holenderskiej damki, nowoczesnego roweru stylizowanego na retro czy dość agresywnego roweru typu hybryd. Tym, co je wszystkie łączy, jest komfort podczas codziennej jazdy. Wiąże się on przede wszystkim z tym, że jeździ się na nich w wyprostowanej pozycji. To nie tylko wygodne przy krótkich przejażdżkach, ale niezwykle ważne podczas poruszania się po mieście. Dużo łatwiej się rozglądać i śledzić ruch uliczny, niż na rowerze, na którym wymaga to zadzierania głowy. Rowery miejskie często wyposażone są w wygodne siodło, szeroką kierownicę, do której z łatwością montujemy koszyk lub skrzynkę na podręczny bagaż.

W zależności od modelu, rowery różnią się od siebie wielkością kół, szerokością opon, mają ramy aluminiowe bądź stalowe, 1, 3, 5 bądź więcej biegów. Dobór odpowiedniego jednośladu powinno poprzedzić zastanowienie, do czego ma nam przede wszystkim służyć i gdzie będziemy go chcieli przechowywać.

Każdemu indywidualnie doradzamy. W zależności od przeznaczenia i oczekiwań, sugerujemy odpowiednie rozwiązania. Dopasowujemy wielkość ramy i wymiary części tak, żeby rower pasował jak najlepiej. Zdajemy sobie sprawę, że zakup roweru to nie taka błaha sprawa. Nam też zależy, żeby dobrze służył. Szczególny nacisk kładziemy na jazdy próbne. Każdego namawiamy, żeby wsiadł na wybrany model i osobiście go przetestował.

Rowery nowe:  staramy się o możliwie szeroki wybór. Szczególnie dbamy o ofertę w przystępnym przedziale cenowym. W przypadku rowerów nowych, ceny modeli, których nie boimy się polecać, zaczynają się poniżej 1000 złotych. Średnia cena wielofunkcyjnego roweru to około 1200 złotych. Dla bardziej wymagających mamy rowery  kilku prestiżowych marek z wyższej półki. Można wybierać spośród jednośladów produkowanych w Holandii, Anglii, Polsce, Niemczech i we Włoszech. Specjalizujemy się w markach: Pashley, Batavus, Gazelle, Panther, MBM, Cossack, Majdller i Eurobike.

Rowery używane od lat cieszą się popularnością. Staramy się mieć zawsze przynajmniej kilkanaście godnych polecenia rowerów z drugiej ręki. Godne polecenia to naszym zdaniem takie, które pochodzą z legalnego źródła, przeszły przegląd oraz konserwację w naszym serwisie. Ceny takich gotowych do jazdy rowerów wahają się w granicach 600 – 900 złotych. Najczęściej są wśród nich jednoślady marki Gazelle, Batavus, Sparta, Union. Są to klasyczne modele z oryginalnym stylem i dizajnem, którego niejednokrotnie nie znajdzie się już pośród nowoczesnych rowerów.

Komis rowerowy działa w Milou od lat. Kupując u nas rower, często stary można zostawić w komisie. Cieszymy się, jeśli możemy pomóc przy jego sprzedaży. Zastrzegamy sobie jednak każdorazowo indywidualną decyzję o przyjęciu roweru.

Oprócz opcji komisowej do dyspozycji pozostawiamy też naszą rowerową tablicę ogłoszeń.