Naprawa piast wielobiegowych

przeglad_piasty_serwis

Piasty wielobiegowe pojawiły się w rowerach pod koniec XIX wieku długo przed wynalezieniem przerzutki z wózkiem prowadzącym łańcuch po wielu trybach. To trwałe i niezawodne rozwiązanie jest mniej wrażliwe na zużycie i na co dzień bezobsługowe. W rowerach używanych trafiają się 30. letnie piasty, które nadal świetnie działają mimo, że nie miały nigdy przeglądu. Takiej żywotności nie mają współczesne wolnobiegi zewnętrzne

Jeżeli jednak chcemy się cieszyć bezawaryjną jazdą to nie unikaniemy okresowych przeglądów. Jeżeli piasta w Twoim rowerze wydaje niepokojące dźwięki, biegi „wypadają”, wchodzą z trudem lub masz tylko jeden bieg to znak, że powinniśmy zajrzeć do środka.

Specjalizujemy się w serwisie piast produkowanych przez firmę Sturmey Archer. Mamy części oraz dokumentację serwisową do współczesnych i starszych modeli. W naszym sklepie dostępne są akcesoria do wielu typów tych piast, takie jak łańcuszki, manetki, nakrętki i podkładki. Oprócz Sturmeya obsługujemy piasty Shimano, Sachs, Sram i inne. Mamy odpowiednie oprzyrządowanie i pewien zapas części. I zapał do pracy:)

Przegląd piasty wielobiegowej kosztuje u nas 120 złotych. Cena nie zmienia się od dłuższego czasu. W ramach przeglądu rozbieramy mechanizm piasty, dokładnie czyścimy go i smarujemy, składamy i regulujemy pracę piasty. W przypadku konieczności wymiany podzespołów piasty do kosztów pracy doliczane są koszty części.