Święto Cykliczne 2013 – wrażenia

sc9Tegoroczne Święto Cykliczne za nami. Pogoda nie bardzo chciała współpracować, ale biorąc pod uwagę, co się działo w różnych cześciach miasta, potraktowała nas całkiem życzliwie. Gwałtowne burze, gradobicia i intensywne deszcze przemykały przede wszystkim w tle. Nie odstraszyły wszystkich warszawskich rowerzystów. Wielki Przejazd organizowany przez Warszawską Masę Krytyczną się odbył. Więcej, całkiem spora grupa zapalonych cyklistów  – spośród 666 osób, które wystartowały z Placu Zamkowego – przejechała całą trasę i dotarła na finałowy Piknik na Ursynowie.

Była muzyka, były serwisowe usługi na naszym stanowisku, w kilku namiotach można było zaopatrzeć się w różnego rodzaju rowerowe akcesoria. Ratownicy Rowerowi szkolili z udzielania pierwszej pomocy. Local Cafe serwowała lemoniady ze świeżymi owocami. Było sporo atrakcji dla dzieci. Odbył się kapslowy rajd rowerowy, powstał duży obraz Rowerowego Miasta. Przeszło 30 prac z tej akcji opublikujemy w najbliższych dniach na naszej stronie.

Największym zainteresowaniem, jak w ubiegłym roku, cieszył się pokaz wytrzymałości rowerowych zapięć. Nożyce walczyły z cienkimi linkami, łańcuchami i ulockami. Z przeszło 20 zaproponowanych przez nas zabezpieczeń tylko trzy nie dały się sforsować. Pocięte egzemplarze krążyły wśród publiczności, podsycając dyskusje.

Było przyjemnie, chociaż trochę mokro.  Dzięki wielkie dla wszystkich, którzy nas na Ursynowie odwiedzili i do zobaczenia za rok! Zdjęcia z tegorocznej edycji możecie zobaczyć na naszym profilu na FB.