Trochę informatyki

01Od czasu do czasu zdarza się, że Klienci sklepu internetowego mają kłopot z wyświetleniem zdjęć na karcie produktów. Postanowiliśmy rozgryźć problem i oto, do czego się dokopaliśmy.

Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze używany przez nas silnik sklepu umożliwia powiększenie zdjęcia po najechaniu na nie myszką. Używa do tego skryptu, który nie w każdym komputerze jest włączony czy nawet zainstalowany. Ponieważ nie mamy możliwości zmiany sposobu wyświetlania zdjęć prośba do Was: sprawdźcie, czy java jest zainstalowana i włączona.

Po drugie wiele osób używa filtrów usuwających reklamy z przeglądanych stron. Sami tego używamy od dawna. Jest jednak jeden problem – niektóre przeglądarki oferujące wtyczki blokujące reklamy dostarczają wraz z nimi listy zawierające adresy i elementy kodu do blokowania. Ułatwia to internautom, którzy mieli by problem ze zdefiniowaniem takich elementów samodzielnie. Kłopot z tymi listami jest jednak taki, że blokują one niektóre przydatne elementy kodu, które jednocześnie często służą do wyświetlania reklam. Tak jest w przypadku naszego sklepu. Lista Easy List wtyczki Adblock Plus blokuje wyświetlanie zdjęć na kartach produktów w sklepach opartych o silnik Click Shop.

Co zrobić?

Można usunąć problem nadal korzystając z wtyczek. Wystarczy albo (trudniej) wyświetlając zablokowane elementy odnaleźć zapis o zablokowaniu pliku jpg i ręcznie odblokować go w filtrze albo (łatwiej) wyłączyć w AdBlocku listę Easy List jak na poniższych zdjęciach. Po przejrzeniu sklepu można ponownie uruchomić blokadę.

easy